The Rocketgirl Chronicles
Andrew Rovenko
Engels | 02-03-2026 | 208 pagina's
9789059963726
Hardback
Bekijk inkijkexemplaar
34,99
Tekst achterflap
Step into the haunting chronicle of a small explorer in a strange world. As Melbourne endured an unprecedented lockdown, Australian photographer Andrew Rovenko captured his daughter, Mia, dressed in a homemade astronaut suit and helmet, navigating their familiar yet alien neighbourhood. This profoundly personal pandemic project quickly grew into a globally recognised photography series and now also a book, in which the story of the little astronaut reveals the surreal beauty found around us, as we learn to look at the world differently.
Slogan/Promotie
De wereld door de ogen van een kleine astronaut
Details
| EAN : | 9789059963726 |
| Uitgever : | Terra - Lannoo, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 02-03-2026 |
| Uitvoering : | Hardback |
| Taal/Talen : | Engels |
| Hoogte : | 253 mm |
| Breedte : | 197 mm |
| Dikte : | 26 mm |
| Gewicht : | 1029 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 208 |