Bewegingsmogelijkheden
Sytske Frederika van Koeveringe
Nederlands | 02-04-2026 | 160 pagina's
9789025477202
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
21,99
Korte beschrijving/Annotatie
Poeziëdebuut van multitalent en genomineerde Jan Hanlo essy prijs 2021.
Tekst achterflap
In haar poëziedebuut onderzoekt Sytske Frederika van Koeveringe hoe het is om mens te zijn – en hoe je je als vrouw beweegt binnen opgelegde kaders, mentaal én fysiek. Met scherpe blik legt zij de spanning bloot tussen goed willen doen en goed genoeg handelen. Hoe blijf je trouw aan jezelf in een wereld die voortdurend duwt en definieert?
Haar gedichten zijn trefzeker en zintuiglijk, speels én precies. Met beelden die onder de huid kruipen toont ze vrouw-zijn als een voortdurende onderhandeling tussen aanpassing en autonomie, verwachting en verlangen. Haar bundel markeert een nieuwe fase in haar veelzijdige oeuvre: poëzie die ruimte maakt – voor twijfel, drift en groei.
Biografie
Sytske Frederika van Koeveringe (1988) is beeldend kunstenaar en schrijver. Ze debuteerde met de roman Het is maandag vandaag (2017), gevolgd door Dag nacht licht toch (2020), dat genomineerd werd voor de Jan Hanlo Essayprijs 2021. Vrouw doet dit, dat verscheen in november 2021. Haar toneel, essays, columns, poëzie en proza worden gepubliceerd in De Revisor, Tirade, De Groene Amsterdammer, Mister Motley en NRC. Haar nieuwe, langverwachte roman Meeloper verscheen in januari 2024.
Details
| EAN : | 9789025477202 |
| Uitgever : | Atlas Contact, Uitgeverij |
| Publicatie datum : | 02-04-2026 |
| Uitvoering : | Paperback / softback |
| Taal/Talen : | Nederlands |
| Hoogte : | 242 mm |
| Breedte : | 162 mm |
| Dikte : | 9 mm |
| Gewicht : | 138 gr |
| Status : | Bestelbaar |
| Aantal pagina's : | 160 |