De rode dageraad

Terug
Een meeslepend verhaal over passie, moed en overlevingsdrang
€ 19,99
Verschenen op 26-01-2018
Druk : 1
Bindwijze : Ingenaaid boek
Pagina's 384
Uitgeverij : Boekerij
ISBN / EAN : 9789022577059

Boek in de winkel kopen

De Reyghere Boekhandel - Op voorraad - Reserveer dit boek
Boekenoutlet - Niet beschikbaar
Beschrijving
<p>Meesterlijk geschreven roman van de hand van een gelauwerd historicus, voor de lezers van Sebastian Faulks en Hilary Mantel<br /> <br /> De geschiedenis komt tot leven in het schitterende drieluik <em>Sashenka</em>, <em>Een koude winternacht</em> en nu <em>De rode dageraad<br /> <br /></em>De zwarte aarde dampte al, terwijl de zon nog maar net was opgekomen. De mannen klommen op hun paarden en reden over de steppe, in de richting van de vuurrode horizon.<br /> <br /> Benya Golden is gevangengezet in de goelag voor een misdaad die hij niet heeft begaan. Hij sluit zich aan bij een strafbataljon, opgebouwd uit kozakken en veroordeelden, om te helpen de nazi’s te bevechten. Benya tekent bij de Russische cavalerie, en op een hete dag in juli 1942 wordt hij achter de vijandelijke linies gedropt. Maar wie kan hij vertrouwen in deze hel, deze haast onmenselijke periode in de geschiedenis?<br /> <br /> <em>De rode dageraad</em> is het magistrale verhaal van een gewone man, Benya, zijn strijd op de steppes van Zuid-Rusland en zijn intense liefde voor een Italiaanse verpleegster. Daarnaast biedt het een ongekende inkijk in de plannen van Stalin zelf in het Kremlin, en de romance tussen zijn dochter en een journalist aan het oostfront. De personages worden op meesterlijke wijze vervlochten met de geschiedenis en vormen zo een prachtig meeslepend boek over passie, moed en overlevingsdrang.<br /> <br /> <br /> De pers over de boeken van Simon Sebag Montefiore<br /> <br /> 'Montefiore heeft veel kennis van zaken. En hij slaagt er meesterlijk in de spanning over het lot van zijn heldin tot bijna de laatste pagina te bewaren. Het romandebuut van Montefiore is zonder meer geslaagd... Een aangrijpende kennismaking met een wereld vol willekeur, angst en moed.’ <em>NRC Handelsblad</em><br /> <br /> ‘Meesterlijk… Hoe Montefiore een totaal paranoïde samenleving creëert, waarin niemand elkaar nog kan vertrouwen, hoe zijn spionnen alles over iedereen te weten komen en hoe hij genadeloos afrekent met zogenaamde tegenstanders, zonder oog voor de verwoestende gevolgen. Een verslavende historische roman.’ <em><em><em>Metro<br /> <br /></em></em></em>‘Een hartverscheurend verhaal vol passie en verraad.’<em><em><em><em>HP/De Tijd<br /> <br /></em></em></em></em>‘Méér dan een briljant verteld verhaal dat meesleurt, het is ook een belangrijk boek.’ Elsbeth Etty in <em><em><em><em>NRC Handelsblad</em><br /> <br /></em></em></em>‘Leest als een spannende roman […] Gefascineerd uitgelezen.’ Arie Storm in <em><em><em><em>TROS Nieuwsshow</em><br /> <br /></em></em></em><em><em><em>‘</em></em></em>Gaan zitten, lezen en heel, heel erg genieten.’ <em><em><em><em>Libelle</em><br /> <br /></em></em></em><em><em><em><em><br /></em></em></em></em></p>
Detail product
Door (auteur) : Simon Sebag Montefiore | Vertaald door : Merel Leene
Taal : Nederlands
Gewicht : 663 gr | Hoogte : 231 mm | Breedte : 151 mm | Dikte : 36 mm